Krmítka, koupadla a pítka pro ptáčky

Těší Vás na zahradě zpěv ptáků a rádi pozorujete jejich cvrkot?

 

Pořiďte si zahradní pítko pro ptáky, nebo ptačí krmítko a budete mít o zábavu postaráno. Krmítko můžete ptáčkům umístit kamkoliv – ať už v městském bytě na balkón nebo na chalupě na terasu.  Zahradní pítko pro ptáčky přinese radost nejenom Vám.

 Napajedla a koupadla pro ptáky

Krmítka pro ptáky jsou dnes na zahradách běžná věc, ale napajedla, ty vidíme málokdy. Ptactvo kromě potravy potřebuje také dostupný zdroj vody. Ten na některých místech zcela chybí a nebo je přístup k němu pro ptáky nebezpečný.  V takových případech je dobré ptáčkům poskytnou vodu k pití, kterou rádi využijí i ke koupání. Zejména v parných letních dnech bychom na zpěvavou drobotinu neměli zapomínat.To nejlepší pro naše ptáčky

Máte zahradu, terasu či balkón? Rádi pozorujete přírodu?

 

Pokud ano, tak jistě nezapomínáte v zimních měsících ani na polétavou drobotinu, která se pohybuje v blízkosti Vašeho domu. Krmítka jsou pro ptactvo v tomto období velmi snadným způsobem, jak získat potravu.

 

Nejčastěji se ptáčkům podstrojuje do již zmiňovaných krmítek – dřevěných, kovových, plastových – druhů, typů a tvarů je nespočet.