Ptačí budky podle otvorů

Ptačí budky je nutné pořídit vždy s ohledem na ptactvo, které se vyskytuje v naší zahradě, popř. v blízkosti naší chaty přímo v lese. Vstupní otvor přesně pro daný typ ptactva, tak ochrání rozmnožující se kolonii a přinese tak více radosti pro okolí …

Nádherně zpracovanou výuku nejenom pro děti, jsme objevili při toulkách naší přírodou na Šumavě. V budově rybářské bašty na břehu rybníka Olšina, jsme nalezli krásně zpracovanou expozici o zvířatech, žijících ve zdejším prostředí.

Doporučujeme jako krásný tip na výlet.Ptačí hodinka – kolik ptáčků přezimuje ve vašem okolí

Víte, jací ptáčci žijí ve vašem okolí? Kteří odlétají do teplých krajin, a kteří přezimují? V létě i v zimě se v okolí našich domovů pohybuje řada těchto drobných opeřených tvorečků. Teplé jarní a letní měsíce ptáčkům mnoha druhů poskytují dostatek potravy, ale chladný podzim, a zejména pak zima, jsou pro ně velmi náročným obdobím. Pokud máte u domu, či na okně krmítko, můžete jim velmi pomoci. S přísunem kvalitního krmení pro ptáky, v měsících kdy je po něm sháňka, budou mít ptáčci daleko větší šanci na to, že přečkají i větší mrazy bez úhony.

Pokud vás, jako vlastníky krmítka, naši venkovní ptáčci okouzlili a neodoláte možnosti, alespoň malou chvilku, každý den krmítko pozorovat, možná vás zaujme právě Ptačí hodinka. Ta letošní sice už proběhla, ale můžete zjistit vše potřebné a na tu v roce 2023 být připraveni.