Vánoční dekorace do bytu pro ještě krásnější svátky

Vánoční dekorace

 

Vánoční dekorace do bytu nám pomáhají nasávat vánoční atmosféru ještě dlouho před tím, než 24. prosince večer usedneme ke slavnostnímu stolu. Výzdoba je důležitou součástí těchto nejkrásnějších svátků v roce, a proto nabízí mnoho příležitostí, jak si s ní vyhrát.

 

Vánoční výzdobu můžete přivést k dokonalosti jak venku, tak vevnitř. Venku dělají největší parádu samozřejmě světýlka všeho druhu společně s dalšími světelnými dekoracemi. Přes zimu venku jen tak nějaké dekorace nevydrží – kovové a dřevěné raději schovávejte na zimu dovnitř. Na mrazivé měsíce zvolte raději přírodní výzdobu jako věnce či různá aranžmá v květináčích nebo betonové sošky, které jsou mrazuvzdorné.

 

V bytě či uvnitř domu pak s vánoční výzdobou můžete upustit uzdu fantazii. A jaké dekorace zvolit? Na to se můžete podívat v následujícím článku.

 Adventní věnec a jak si jej doma vyrobit

Adventní věnec

 

Adventní věnec je krásnou a důležitou tradicí spojenou s Vánoci. Čtyři svíčky na něm symbolizují čtyři adventní neděle, tedy měsíc před tím nejkrásnějším svátkem v roce. Už při zapálení první svíčky mnoho z nás cítí nadšení a mnohdy to také znamená, že už se na vánoční výzdobu a koledy můžeme těšit opravdu všude – na ulici, v obchodech i v restauracích.

 

Adventní svícny nebo věnce ale nemusí být pouze symbolem. Naopak se často stanou dominantou vánočního stolu nebo krásnou vánoční dekorací do bytu. Je proto dobré dát si na jejich výrobě záležet. A věřte nám, že si u této kreativní činnosti náramně odpočinete! Připravili jsme si pro vás článek s tipy jak a čím si adventní věnec nazdobit.

 Vánoční ozdoby na stromeček

Vánoční ozdoby

 

Letošní rok se nese ve znamení velkých změn a neočekávaných událostí. Jednu nám ale nemůže vzít nikdo – Vánoce. Ať už bude adventní čas probíhat jakkoliv, Štědrý den a večer strávený doma s nejbližšími bude jistě tak kouzelný, možná ještě kouzelnější, jako minulý rok. Stojí tedy za to připravovat se na tuto radostnou událost s předstihem. A co udělá Vánoce hezčí než malé detaily jako výzdoba domu, cukroví nebo vánoční ozdoby.

 

Každá rodina má jistě své tradiční způsoby, jak si vánoční stromeček nazdobit. Někdo volí tradiční české vánoční ozdoby, například háčkované nebo slaměné. Někdo zase dává přednost barevným baňkám a světelným řetězům. Tak či tak je stromeček jedním z hlavních symbolů Vánoc a mělo by mu to slušet! Pojďte se s námi dnes podívat na různé tipy vánočních ozdob.

 Andělské zvonění, které vytvoří kouzelnou vánoční atmosféru

Andělské zvonění

 

Vánoce jsou jedním z nejkouzelnějších svátků a obdobím v roce, kdy se celý svět alespoň na chvíli zastaví. Když se k nim navíc přidá i hustý sníh nebo jen lehce poletující vločky, rázem je z toho nezapomenutelná kouzelná atmosféra. Pokud se ale ven zrovna z jakéhokoliv důvodu nemůžete dostat, rozhodně stojí za to vykouzlit si vánoční atmosféru alespoň doma. Andělské zvonění vám v tom určitě pomůže.

 

Andělské zvonění je tradiční česká dekorace, která se stará o nadšené úsměvy na tváři dětí i dospělých už pěknou řádku let. Aby také ne! Ve dne na poličce je krásnou ozdobou a večer po zapálení svíčky? To se dozvíte v následujícím článku.

 Keramické domečky – stylové vánoční dekorace

Keramické domečky na svíčku

 

Letošní rok je sice trochu nestandardní, i tato nepříznivá situace v sobě ale skrývá také něco hezkého – máme spoustu času připravit se na Vánoce. Ať už budete hledat vánoční dárky, vánoční dekorace nebo jen doplňky vhodné do zimního období, udělejte si radost a pořiďte si něco, co vás naladí do vánoční atmosféry. Jednou z takových kouzelných dekorací jsou i keramické domečky na čajovou svíčku.

 

Keramické domečky skvěle vypadají na okně, na poličce, na stole, zkrátka všude na viditelných místech. Vyrábí se s rukojetí na snadné přenášení i bez ní a to v mnoha provedeních a barvách. Pojďte se na ně s námi dnes podívat.

 Kryt na stojan stromečku

Ratanový kryt na stojan vánočního stromečku

 

Vánoce se blíží a s nimi i příjemná “povinnost” nazdobit byt či dům zevnitř i zvenku vánočními dekoracemi.  Ať už zvolíte mezi vánočními věnci, světelnými řetězy nebo soškami, nikomu z nás určitě nebude chybět vánoční stromeček.

 

Vánoční stromečky jsou nedílnou součástí české vánoční tradice. Každý je originál, založený například na dlouholeté rodinné tradici nebo oblíbených ozdobách. Někdy je ale drobnou vadou na kráse jinak dokonalého stromečku spodní část. Stojany na vánoční stromečky jsou mnohdy nevzhledné a nehodí se k celkovému vzhledu. To ale může vyřešit proutěný kryt na stojan stromečku.

 

V dnešním článku si ukážeme možnosti proutěných krytů na stromečky a zaručujeme vám, že si je zamilujete stejně jako my.